Taky jste už nedůvěřiví k prohlášením, že ta a ta metoda tu je už tisíce let a že naši předkové ji používali při xxx (dosaď libovolnou nemoc nebo přírodní katastrofu)?
Já docela ano, ale přesto to tentokrát použiju, protože historické prameny opravdu ukazují, že vykuřování byla jedna z prvních metod, jak se chránit před nemocemi a parazity. Používalo se i při náboženských rituálech.
V době epidemií se vykuřovaly v ulicích jalovcové větvičky nebo vykuřováním pryskyřic se dezinfikovaly prostory kolem nemocných.
V té době se nevědělo nic o virech a bakteriích. Vykuřování vyhánělo jedovaté zemské miasma, o kterém se věřilo, že způsobuje onemocnění.
Vykuřovadla dnes
Proč vonné dýmy
Univerzální kadidlo
Patří mezi nejúčinnější čističe atmosféry jak na duchovní i fyzické úrovni, má silné dezinfekční účinky, vytváří pocit průzračnosti, zbožnosti, čistoty a klidu. Staví most mezi fyzickou a duchovní rovinou bytí, říká se, že s jeho vůní můžete poznat Boha.
Jedná se o silný stimulant lidského ducha, snižuje stres, uvolňuje napětí, je vhodným doprovodem modliteb a meditací, rozšiřuje vědomí. Samozřejmě není náhoda, že se dodnes používá při bohoslužbách.
Jak na vykuřování
Kadidlo položte na vykuřovací uhlík. Ten dejte do pícky nebo na mističku s pískem. Já mám kovanou misku, kam na trochu písku, kvůli tepelné izolaci, posadím uhlík. Ke kadidlu můžete přisypat i další pryskyřice nebo další vykuřovadla.
Mám ráda sladkou benzoe nebo naší smrkovou nebo borovou pryskyřici, nasbíranou v nedalekém lese. S kouřící miskou obejdu dům, v každé místnosti s nějakým záměrem se zastavím.
Do středu domu a ke vchodu dávám na nejdelší dobu (to je taková moje kombinace feng-shui a pohanských rituálů 😀 ).
Bylinky a aromalampa